Program


Feleségek és szeretők

Feleségek és szeretők

Utazzunk vissza közel száz évet az időben, amikor folyt a swing és a jazz, folyt a pezsgő, a női sors pedig a férfi körül forgott!
Századok óta érdekes a nő, aki csábító, végzetes, „szeretőnek való” vagy éppen az „odaadó pár”, anya, házastárs, a férje hű támasza: a feleség.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. október 25. péntek, 19:00

Megannyi könyvet, filmet, zenét, főleg dalt ihletett meg ez a téma.

Ezen a nem mindennapi estén a két főszereplő - Szűcs Gabi és Schell Judit – zenéken, írásos emlékeken, naplórészleteken, önéletrajzi vallomásokon keresztül felidézik a 20. század első felének legendás nőalakjait, akik feleségek és anyák is voltak, mégis szerelmeikről, szeretőikről lettek híresek. Ők voltak koruk legismertebb „Végzet Asszonyai”, ugyanakkor történeteikből mindig kitetszik a vágy: feleségnek lenni.

Izgalmas történeteket mesélnek, mozi-legendákról, híres művészekről, színésznőkről énekelnek, mint Marilyn Monroe és Marlene Dietrich, de megismerjük a rajongott, Karády Katalint és a társaságbeli úrihölgy, Böhm Aranka, Karinthy Frigyes feleségének történetét is.
Szerelemről, örömről és bánatról énekelnek, nőkről, akik olyanok, mint mi mindannyian: hol szeretők, hol feleségek: bonyolult kapcsolatban a szeretett férfival.

A főszerepben
Schell Judit, Jászai Mari-díjas színművész és Szűcs Gabi, a Cotton Club Singers alapítója, Fonogram díjas énekesnő
 
Rendezte: Pelsőczy Réka, Jászai Mari-díjas színész, rendező

Ajánlatunk


„Az elemeknek és szíveknek szörnyű viharzását zártam bele, amely csak fokozatosan nyugszik le Brünhilda csodás álmáig” – írta Wagner Liszt Ferencnek A walkür partitúrájáról. A Rajna kincse felvezetése után a Wotan gyermekeinek tragikus szerelmét feldolgozó operával veszi kezdetét a szűkebben vett drámai trilógia.

Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.

Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Ajánló


Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0

Giacomo Puccini TURANDOT Opera három felvonásban, két részben, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!