"Fegya 80" - Jávori Ferenc jubileumi koncertje
Március 7-én a Kongresszusi Központban kerül megrendezésre a több mint harmincéves múltra visszatekintő Budapest Klezmer Band alapítójának és vezetőjének bensőséges hangulatú születésnapi estje, amelyen személyes történetekkel fűszerezve ünnepeljük 80. születésnapját.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, March 07 2026 8:00PM
Jávori Ferenc „Fegya” a magyarországi klezmer műfaj megteremtője, zeneszerző, előadóművész, aki több évtizedes munkásságával újraélesztette és kortárs formában tette élővé a kelet-európai zsidó zenei hagyományt Magyarországon. Nevéhez fűződik számos nagyszabású színpadi mű, köztük a Menyasszonytánc és a Levi Story klezmer-musicalek, a Gettó című zenés dráma, a Purim klezmer-balett, valamint a Klezmer Szvit, továbbá számos egyéni, mára klasszikussá vált klezmer szerzemény. Művészi és kultúrateremtő tevékenységét Kossuth-díjjal is elismerték, amely méltó visszaigazolása életművének és meghatározó szerepének a magyar zenei kultúrában.
A koncerten bemutatásra kerül Fegya pályája és életműve a gyermekkortól kezdve a budapesti éveken át egészen a visszhangos európai és amerikai sikerekig. Az est során felcsendülnek Fegya szerzeményei.
A koncerten a Budapest Klezmer Band játszik, amely sajátos kompozícióiban sok humorral és életörömmel ötvözi a hagyományos jiddis motívumokat más népzenei elemekkel és egy csepp modernitással.
Az összeállításban instrumentális és vokális szerzemények egyaránt helyet kapnak, ez utóbbiakban pedig számos vendégművész is közreműködik.
Our offer
The tale of Leander the goblin and Princess Linseed, brimming with magic and a seemingly unbreakable curse, not to mention a wealth of twists and turns, is a genuinely good yarn. Set to a libretto by Barnabás Szöllősi that is based on Andor Szilágyi's fable for the theatre and written at the OPERA's request in the 2014/15 season, Erkel Prize-winning composer Zsófia Tallér's masterful, expressive and entertaining music makes this Hungarian fairy tale opera an enjoyable experience for children and adults alike, and, we hope, a possible future classic.
Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English and Italian subtitles
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Suggestions
Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.
