Program


Cimbali10 Pál István Szalonnával

Cimbali10 Pál István Szalonnával

Egy remek este az idén 10 éves Cimbalibanddel és barátaival.

Cimbali10 koncertsorozat
Idén 10 éves a Cimbaliband!

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, March 05 2016 8:00PM

20:00 Szlama band

21:00 Cimbali10 koncert vendégek: Pál István Szalonna és Karacs Gyula

Hihetetlen, de mégis igaz! Idén kerek a szám a Cimbaliband születésnapi tortáján, hiszen 10 éve, hogy megalakult a banda!

Az ilyenkor szokásos számvetés sem maradhat el. Hogyan indult útjára a csapat, és mi volt a cél? A cimbalmot és a népzenét akarták trendivé, divatossá tenni az emberek körében. Unger Balázs, a zenekar vezetője, azokat a balkáni népeket vette alapul ehhez az elgondoláshoz, ahol a mai napig él a népi muzsika a hétköznapi életben, és a fiatalok is szívesen hallgatnak olyan zenét, amiben népi motívum vagy tradicionális hangszer szólal meg modern köntösben. A sikerekhez persze hozzájárult az is, hogy a világzene, mint műfaj egyre nagyobb teret nyert magának, és így még szélesebb rétegeket tud megszólítani a Cimbaliband népi alapokon nyugvó 21. századi muzsikája.

10 év kitartó munkájával sikerült-e elérni a célt? Válaszul a tények magukért beszélnek: elismerések és díjak sokasága (Fringe Festival Budapest Szakmai Fődíjasa, a Petőfi Rádió Év felfedezettje, a World Music Charts világzenei toplistán 8. helyezett), évi 120 felkérés országszerte, külföldi koncertkörutak!

A 10 évet végigkísérte szakmai támogatásával a Príma Primissima-díjas Fonó a zenekar kiadójaként, így egyértelmű volt, hogy a Cimbali10 című koncertsorozat legelső és egyik legfontosabb állomása a budai zeneház lesz. A fővárosi közönségnek pedig olyan neves vendégeket hívott erre az alkalomra, mint Pál István Szalonna és Karacs Gyula, akik mindketten a kiváló baráti és szakmai kapcsolaton túl sok szállal kapcsolódnak a zenekarhoz, és régi-új színekkel díszítik majd a koncert zenei világát. A Szlama Band pedig megalapozza a hangulatot a koncert előtt és után, hiszen nemcsak előzenekarként hallgathatja meg a közönség muzsikájukat, de a hajnalig tartó táncházban is ők húzzák a talpalávalót.

Our offer


John Adams NIXON IN CHINA Opera in three acts, in English, with Hungarian and English surtitles

A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the flow from the marble fount cannot be exhausted, his own sorrow will never diminish, either. The story of the Fountain of Bakhchisarai is set in motion by a romance recounting the reason for the khan's gloom.

Suggestions


A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…

Set in the Roman Empire around 74 BC, Spartacus was László Seregi's first true full-length ballet, which at one stroke…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.