Program


CICIKRISZTUS

CICIKRISZTUS

Komédiánk hősének lövése sincs a művészetről. De volt kidobóként, Dave-et mégis egy kortárs galériában alkalmazzák, hogy egy ellentmondásos műalkotást őrizzen. A kép 3 méter magas és 1,60 m széles, és … hát, hogy is mondjam … elég különös technikával készült. Vannak, akiknek nem tetszik és sokféleképp értelmezhető. Ám Dave véleménye a művészetről – és erről a konkrét képről – lassan átalakul és egyre nagyobb vehemenciával védi a műtárgyat felesége, a média és egy csomó felháborodott vallási fanatikus ellen

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, January 31 2025 6:30PM

Nick Hornby: CICIKRISZTUS

Komédiánk hősének lövése sincs a művészetről. De volt kidobóként, Dave-et mégis egy kortárs galériában alkalmazzák, hogy egy ellentmondásos műalkotást őrizzen. A kép 3 méter magas és 1,60 m széles, és … hát, hogy is mondjam … elég különös technikával készült. Vannak, akiknek nem tetszik és sokféleképp értelmezhető. Ám Dave véleménye a művészetről – és erről a konkrét képről – lassan átalakul és egyre nagyobb vehemenciával védi a műtárgyat felesége, a média és egy csomó felháborodott vallási fanatikus ellen.

A helyzet- és karakterkomikumtól hemzsegő, fordulatokkal teli történetben végül beüt a ménkű és Dave-nek váratlan irányból támadt gondokkal is meg kell küzdenie.

A világhírű Nick Hornby novelláját Bodor Géza rendezte helyszínspecifikus múzeumi-színházi előadássá, Dave-t Ficzere Béla játssza.

 

A kulturális összművészeti kaland tartalmazza:

- tárlatvezetést a kiállításban 18:30

- Cicikrisztus előadást 19:00

- egy pohár bort

 


Az előadás létrejöttét a BTM Vármúzeum támogatta.

Alkotók:

Írta: Nick Hornby

Fordította: M. Nagy Miklós

Színpadra alkalmazta: Bodor Géza

 

Dave - Ficzere Béla

 

Technika: Udvari Péter

Fotó: Mészáros Attila

Videó: Mészáros Áron

A rendező munkatársa: Pásztor Edina

Rendezőasszisztens: Torma Réka

 

Rendezte: Bodor Géza

 

Helyszín: BTM Vármúzeum

1014 Budapest, Szent György tér 2., Budavári Palota E épület

“A főváros képtára” c. kiállítás

 

Hatalmas köszönet a BTM Munkatársainak!

 


A CiciKrisztus Magyarországon a Casarotto Ramsay & Associates Ltd közvetítésével és M. Nagy Miklós hozzájárulásával kerül színre.

Our offer


Two giants of Baroque music meet during the Advent season in a performance by the OPERA Orchestra and Chorus. Bach’s well-known Magnificat is performed in its original version, in E-flat major, supplemented with movements specifically tailored to the festive season by the composer himself.

Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Based on Ádám Jenő's work by the same title HUNGARIAN CHRISTMAS Singspiel in two tableaux, in Hungarian

Suggestions


A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of…

Gustav Mahler SYMPHONY NO. 8 Concert performance in Latin and German with Hungarian, English, and original-language subtitles

Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.