Program


Budapesti Vonósok és Fassang László - Akadémia bérlet I.
2

Budapesti Vonósok és Fassang László - Akadémia bérlet I.

Ezen az előadáson a szólista Fassang László lesz, aki a Budapesti Vonósok társaságában Bach közkedvelt csembalóversenyét is megszólaltatja – természetesen orgonán.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. január 25. hétfő, 19:30

Budapesti Vonósok és Fassang László

Műsor:
B. Britten: Simple Symphony, op. 4
F. Poulenc: g-moll concerto orgonára, timpanira és vonószenekarra, FP 93
--
J. S. Bach: d-moll orgonaverseny, BWV 1052
Bartók Béla: Divertimento, Sz. 113, BB 118

közreműködik: Fassang László

Az orgonaverseny Francis Poulenc pályájának fordulópontján keletkezett. „Nem a kétzongorás koncert tréfás zeneszerzője írta, hanem a kolostorba induló Poulenc” – írta egy zeneszerző kollégájának címzett levelében. Érdekes, hogy e kompozíciója előtt soha nem írt orgonára, így a munkára Buxtehude és Bach műveinek tanulmányozásával készítette fel magát, illetve konzultált korának egyik legjelesebb orgonista-zeneszerzőjével,  Maurice Duruflével, aki aztán a darab bemutatást is elvállalta. Maga a műfaj a barokk korszakban élte fénykorát, a későbbi korokban kissé háttérbe szorult. De azért az elmúlt évszázadban is több tucat olyan kompozíció született, mely a repertoár részévé vált, Francis Poulenc kompozíciója pedig az orgonaversenyek 20. századi történetének legsikeresebb, legnépszerűbb darabja lett. A mű szólistája Fassang László lesz, aki a Budapesti Vonósok társaságában Bach közkedvelt csembalóversenyét is megszólaltatja – természetesen orgonán.

Ajánlatunk


A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel. Az egyes időpontoknál elérhető a PreOpera menüvel kiegészített jegy is. Ez az operaházi épületlátogatás mellett tartalmaz egy választható tematikus menüt az OperaBisztróban, mely igényelhető a túra előtt vagy után.

„Hunyadi Jánosból világot jelentő harangzúgás lett, Hunyadi Mátyásból az igazság mesés, reneszánsz szobra – Hunyadi Lászlóból "csak" opera.

Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.

Ajánló


Gioachino Rossini A sevillai borbély Nyelv: magyar Felirat: magyar, angol

Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Gustav Mahler VIII. SZIMFÓNIA Koncertszerű előadás latin és német nyelven, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!