Az utcáról a világ tetejére - Neszmélyi Emil előadása
Neszmélyi Emil önálló előadása
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Új műfaj a Dumaszínház palettáján, a spoken word, az elbeszélés művészete, ami persze a humort sem nélkülözheti.
Az első, sikeres, magyar Everest csúcsmászás története a tibeti oldalról az elkövető előadásában.
Az előadást 12 éves kortól 100 éves korig mindenkinek ajánljuk.
Az előadó ügyvéd, az első és máig az egyetlen magyar, aki a nehezebb, tibeti oldalon juttatta el a nemzeti zászlónkat az Everest csúcsára. Tette mindezt asztmás betegsége és a csúcstámadás idején a halálzónában átélt asztmás rohamai ellenére. Az előadás könnyed, elgondolkodtató és helyenként sokkoló. Közben pedig a közönség akár azt is érezheti, hogy Emillel közösen mássza épp meg az Everestet a nehezebb útvonalon.
Megtudhatjuk miként zajlott a fizikai és mentális felkészülés, milyen asztmásként létezni 8000 méter fölött a halálzónában, mik az életveszély okai extrém magaslaton és végül azt is, hogy miként kerül egy ügyvéd a mindennapi munkája mellett az utcáról a világ tetejére.
Aki nem mindennapi élményre vágyik e különleges környezetből hozzánk érkezett előadótól, itt az alkalom. Az este folyamán az is kiderül, hogy miért a Dumaszínházban érhető el ez az előadás visszatérő módon, és vajon hol van helye a történetben a nevetésnek, mert bizony annak is helye van.
Emil kifejezetten kedveli, ha az előadás alatt a felnőttek mellett minél több 12. életévét betöltött ifjú hallgatóval mászhatja meg közösen az Everestet, ezért őket is bátorítja a részvételre minden alkalommal.
Ajánlatunk
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
A Magyar Állami Operaház művészei megszólaltatják a fuvola családba tartozó összes hangszert egy különleges műsor keretében, amely a barokktól egészen a kortárs zenéig terjed egy kis kikacsintással a jazz irányába is.
Ajánló
Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a…
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
