AZ ŐRÜLET HATÁRÁN - közérzeti kabaré
A őrület határán
közérzeti kabaré
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, March 30 2012 7:30PM
Nádas mondja az új darabról:
"Év végéig 26 előadást vállaltunk, lesz zene és persze Kabaré újraértelmezve. Első bemutatónk az Őrület határán címet viselő közérzeti kabaré lesz. Az ötlet és a szövegkönyv is tőlem származik, és mivel fenntartónk csak a működési költségeket biztosítja a darab rendezője is én leszek. A történet összeállt, ami nem szokványos kabaré, nincs konferanszié, nincsenek szokásos jelentek, hanem inkább egy vígjáték, ahol játszótáraimmal Gesztesi Károllyal, Lórán Lenkével és Szántó Szandrával egy rehabilitációs intézetben vígjátéki formában felelevenítjük azokat a dolgokat, amik miatt a világ elöl idemenekültünk. Mi, két celeb a Gesztesi meg a Nádas a külvilágtól elzárt környezetben humorral átszőve kibeszéljük, hogy mi fáj, miért is kerültünk ide, mi elöl futottunk el, mi idegesítő számunkra a világban és annak dolgaiban. És persze Lórán Lenke és Szántó Szandra, mint az ápoló, gyógyító személyzet is bekapcsolódik a játékba saját szakmájuk és szerep szerinti magánéletük buktatóit és fonákságait bemutatva.
Nem véletlen, hogy ez közérzeti kabaré, hiszen az embereket nem szabad direktpolitikával terhelni. Nem arra vágynak, amit a TV-k hírműsoraiból és az újságokból az internetről már úgyis tudnak, és amiből nagyon elegük van. A színház feladata most az elegáns , előremutató önfeledt szórakoztatás. Mi nem akarjuk semmiképpen sem barikádokat tovább építeni. Nevettetés a cél, acsarkodás, gyűlölködés nélkül huncutul összekacsintva.
A majdhogynem fix történetben persze engedünk teret a napi aktualitásnak is, hisz lesz videó bejátszás is, ahol belekeverhetjük a napi problémákat is.
Zenei élményt is ígér Az Őrület határán, hiszen az elmúlt másfél évben méltatlanul keveset játszott darabokból átvettünk néhány nagyon jó dalt."
Our offer
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances. For selected tour times, tickets are also available with the PreOpera Menu package. In addition to the guided tour of the Opera House, this option includes a themed set menu of your choice at OperaBistro, which can be enjoyed either before or after the tour.
There are evenings when our Opera House cannot perform because rehearsals are ongoing on stage until the evening. There are audience members who can only afford to hear their favourite pieces with a discount. And there are works that, although very popular, cannot be staged every season due to the congestion of productions.
Gioachino Rossini – Wolfgang Amadeus Mozart – Darius Milhaud The Barber of Seville / The Marriage of Figaro / The Guilty Mother Opera-mix in two parts, is Hungarian with Hungarian and English surtitles
Suggestions
Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances. For selected…
Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.


