ArTeRrOr
A Közép-Európa Táncszínház és a Gangaray Dance Company ’ArTeRrOr’ (Art Techniques Random Opportunities) című estje három rövid koreográfiából áll. A három hangulatában, zeneiségében eltérő mű szünet nélkül olvad egymásba. Az estet egy duett nyitja: Maday Tímea Kinga és Hámor József Arterror c. kettőse két ember finom egymásra hangolódásáról szól.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, October 05 2012 7:00PM
ArTeRrOr
Maday Tímea Kinga Ocean’s Five című Fringe Fesztivál-díjas darabja egy kemény férfivilágba enged betekintést. Lények... Sűrű massza, katatónia, erőteljesség. Öt férfi egyensúlya egy világban, a közösség és egyén keresése zeneiségükben, ritmikájukban. Az est zárása Hámor József Ocean’s Six+1 című koreográfiája, mely egy közösség férfi-női dominanciáit vizsgálja. A két alkotó a kortárs tánctechnikákat a keleti harcművészetek elemeivel variálja, s a darabokat az általuk kikísérletezett „aikido-partnering” technikára építi.
„Mindegyik mondat vége egy újabbnak a kezdete, a koreográfia folytonossága teremtődik így meg, létrehozva az állandóság, a körforgó vég nélküliség impresszióját. (…) Az elcsépelt szóhasználat itt újra értelmet nyer: igényes, élő testszobrászat zajlik a színpadon.” (Kutszegi Csaba, Tánckritika)
A Közép-Európa Táncszínház és a Gangaray Dance Company közös produkciója.
Fotó: Dusa Gábor
Our offer
What happens when the worst traits of a power-hungry prince incapable of resisting earthly pleasures, a morally corrupt, vengeful, manipulative woman, and a desire-driven but highly impressionable teenage girl all erupt at the same time upon the appearance of a holy man?
Marius Petipa / Sir Peter Wright / Sir Frederick Ashton / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE SLEEPING BEAUTY Fairy tale ballet in three acts
Gioachino Rossini Il barbiere di Siviglia (The Barber of Seville) Language: Hungarian Surtitle: Hungarian, English
Suggestions
Recommended for children ages 4 to 10 Hungarian-language discussion programme.
Giacomo Puccini TURANDOT Opera in three acts, two parts in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.









