Program


A padlás - Pannon Várszínház

A padlás - Pannon Várszínház

Ez a játék legalább annyira filozofikus, mint a klasszikus mesék többsége: egyszerű, élvezhető, sőt szórakoztató képletbe helyezi a létezés alapkérdéseit, a saját életük felépítését tervező fiatalok élet-halál küzdelmét.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. augusztus 6. szerda, 20:30

Presser Gábor – Sztevanovity Dusán – Horváth Péter: A padlás
Pannon Várszínház
félig mese, félig musical

Ez, az immár klasszikussá vált zenés játék ugyancsak az ifjúság identitásának kérdésével foglalkozik. A műfaji meghatározás pontos, hiszen mesés elemek, csodák, időutazások, szellemek és az ő kedves játékaik kísérik azt a történetet, melyben mában élő hőseink ármányok, féltékenységek, kicsinyességek, gyanúsítgatások, bűnözők, rendőrök, házmesterek szorításában próbálnak egymásra, azaz boldogságra találni. Mindezt Horváth Péter szellemes librettójában, Presser Gábor és Dusán Sztevanovity szinte kivétel nélkül slágerré vált dalaival élik meg. A transzcendenciával, a szellemvilággal, az idő és a tér relativitásával szembesülő fiatalok – megküzdve a való élet kisszerűségével is – más minőségű életre képesek, fel tudják fedezni egymásban és önmagukban a végtelent, túl tudnak lépni a hétköznapok sivárságán.

Szereposztás:
Rádiós: Havasi Tamás / Ruff Roland
Süni: Baranyi Hanna / Magashegyi Nóra / Takáts Boglárka
Mamóka: Oravecz Edit
Barrabás B Barrabás, a gengszter
Révész, aki külsőleg azonos Barrabással: Keresztesi László / Szelle Dávid
Herceg, szellem, 550 éves: Koscsisák András
Kölyök, szellem, 530 éves: Magashegyi Nóra
Lámpás, szellem, 670 éves: Kovács Gábor / Farkas Fruzsina
Meglökő, szellem 560 éves: Farkas-Csányi Attila / Kuti Gergely
Témüller, önkéntes: Hédl-Szabó Dániel / Csabai Pál
Detektív: Kárpáti Barbara
Üteg: Pintér Zoltán Dániel
Robinson, a gép: Szelle Dávid / Guba Ákos

Alkotók
Díszlettervező: Kovács Yvette Alida                
Jelmeztervező: Justin Júlia
Koreográfus: Krámer György                
Korrepetitor: Regovics Zsuzsa
Társulatvezető: Oravecz Edit, Szelle Dávid

Rendező: Vándorfi László

Ajánlatunk


Gioachino Rossini – Wolfgang Amadeus Mozart – Darius Milhaud A SEVILLAI BORBÉLY / FIGARO HÁZASSÁGA / A BŰNÖS ANYA Opera-mix két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal

Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt.

Bartók Béla két nagyhatású színpadi műve a férfi és nő közötti kapcsolatok dinamikáját, személyiségük mélyebb rétegeit vizsgálja olyan alkotók színre vitelében, akik mindketten a hagyomány és az újítás ötvözésével tárják fel a darabokban rejlő lehetőségeket a 21. század közönségének.

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart A varázsfuvola Nyelv: magyar, német Felirat: magyar, angol, német

Gioachino Rossini A sevillai borbély Nyelv: magyar Felirat: magyar, angol

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!