Program


A Noszty fiú esete Tóth Marival
5

A Noszty fiú esete Tóth Marival

Na, már megint egy lagymatag szerelmi történet – sóhajthat fel a mindenkori néző. Ez nem is furcsa, hiszen ez a mű annak idején olyan merészen gondolkodott saját korának társadalmi problémáiról, és tarthatatlan állapotairól, hogy nem is maradhatott meg másként az emlékezetben, mint egy keserédes szerelmi történet, amelyben a hozományvadász, csinos magyar dzsentri meghódítja az Amerikából családjával hazatérő, gyönyörű milliomos lányt.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, April 23 2023 7:00PM

Kassai Thália Színház

A Noszty fiú esete Tóth Marival

Na, már megint egy lagymatag szerelmi történet – sóhajthat fel a mindenkori néző. Ez nem is furcsa, hiszen ez a mű annak idején olyan merészen gondolkodott saját korának társadalmi problémáiról, és tarthatatlan állapotairól, hogy nem is maradhatott meg másként az emlékezetben, mint egy keserédes szerelmi történet, amelyben a hozományvadász, csinos magyar dzsentri meghódítja az Amerikából családjával hazatérő, gyönyörű milliomos lányt. Mindez így is van. Csakhogy közben felmerül számtalan erkölcsi, etikai, gazdasági, érzelmi kérdés. Igen, szerelmi történet, de egy kicsit sem lagymatag, mert ebben a műben az a happy end, hogy nincs happy end.

Szereposztás:

Tóth Mari: Bencsík Stefánia m.v.

Tóth Mihály: Bocsárszky Attila 

Tóth Krisztína: Varga Lívia

Noszty Feri: Nádasdi Péter 

Noszty Pál: Cibula Péter m.v.

Noszty Vilma: Szabadi Emőke

Máli: Varga Anikó

Kopereczky: Illés Oszkár 

Kopereczky Ágnes: Kövesdi Szabó Mária m.v.

Mutnyánszky Marcella: Nagy Kornélia

Velkovics Zsuzsánna: Sárközy V. Zsuzsa

Velkovics Rózsa: Dégner Lilla

Velkovics György: Richtárcsik Mihály m.v.

Bubenyik, Kozsehuba: Madarász Máté

Malinka, Stromm ezredes Rubóczki Márkó

Stáb:

Jelmez: Őry Katalin m.v.

Díszlet: Ondraschek Péter m.v.

Zenei vezető: Látó Richárd m.v.

Koreográfia: Gyenes Ildikó m.v.

Light design: Majoros Róbert m.v.

Dramaturg: Gyarmati Kata m.v.

Rendezőasszisztens: Széles Aranka

A 10. Színházi Olimpia keretein belül kerül megrendezésre az előadás. 

Our offer


A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Richard Wagner PARSIFAL Bühnenweihfestspiel in three acts, in German, with Hungarian, English, and German subtitles

Pietro Mascagni MESSA DI GLORIA / CAVALLERIA RUSTICANA Concert performances with Hungarian, English, and same-language subtitles

Suggestions


A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…

BMW Afternoons - Concert Running time 2 hours including one interval. Original Language; Hungarian, English an same-language Surtitle.

A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.