A kis herceg
Aki ezzel a művel megismerkedik, legyen az felnőtt vagy gyermek, a szívébe zárja. Individualizált világunkban talán a színház egyik legfontosabb feladata az, hogy a magára maradt embernek, különösen ha az gyermek, megmutassa az utat a másik ember felé.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, June 09 2011 3:00PM
Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg
mese kicsiknek és nagyoknak
Aki ezzel a művel megismerkedik, legyen az felnőtt vagy gyermek, a szívébe zárja. Individualizált világunkban talán a színház egyik legfontosabb feladata az, hogy a magára maradt embernek, különösen ha az gyermek, megmutassa az utat a másik ember felé.
A Kis Herceg története olyan "nem látható" dimenziók fontosságára hívja fel a figyelmet, mint például a szelídség, szépség, bizalom, hit, lelkiismeret, szeretet, melyek segítséget nyújtanak a magány leküzdésére. Míg a Kis Herceg a gyermekeket vezeti a mesében számukra teljesen természetes módon, vagyis a Föld különböző állataival beszélget, egyik bolygóról a másikra vándorol, aközben a Pilóta a felnőttek szemüvegén át figyeli és éli meg a történteket. Végül a két út találkozik egymással, így jön létre a katarzis gyermek és felnőtt számára egyaránt. Ez a csodálatos mű generációtól függetlenül szólít meg minden embert, akinek a lelke még nem zárult be teljesen.
Rendező: Juhász Róza
Rendezőasszisztens: Pápes Mónika
Díszlettervező: Libor Katalin
Jelmeztervező: Libor Katalin
Koreográfus: Podolskaya Viktoria
Fordító: Rónay György
A színpadi változatot készítette: Deres Péter
Bemutató: 2010-12-19
Our offer
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0
Two giants of Baroque music meet during the Advent season in a performance by the OPERA Orchestra and Chorus. Bach’s well-known Magnificat is performed in its original version, in E-flat major, supplemented with movements specifically tailored to the festive season by the composer himself.
Suggestions
Die Entführung aus dem Serail (The Abduction from the Seraglio)
Eiffel Műhelyház / Eiffel Art StudiosSingspiel in two acts, in Hungarian, with Hungarian and English surtitles
Gioachino Rossini Il barbiere di Siviglia (The Barber of Seville) Language: Hungarian Surtitle: Hungarian, English
Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – András Lukács – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.











