A halott város
Bartók Plusz Operafesztivál Miskolcon 2014. június 13 -22. között.
További előadásainkról a www.operafesztival.hu tájékozódhat.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2014. június 21. szombat, 19:00
Korngold, a hollywoodi zeneszerzés ősatyja Paul Schott történetéből egy dallamos és sodró lendületű szinte filmzenei művet alkotott. A történet középpontjában a feleségét már betegesen gyászoló Paul áll. A férfi megismerkedik a halott kedvesre kísértetiesen hasonlító táncosnővel, ami elindítja az érzelmek lavináját. A túlburjánzó és nagyszabású műnek pusztán a címe komor.
A halott város olyan, mintha egy kései Puccini-operát Richard Strauss hangszerelt volna meg. A dallamvilág, mely igazi szenvedélyeket, mélységeket és szépségeket képes megmutatni, a közönségnek a Csillagok háborújából vagy a Karib-tenger kalózaiból lehet ismerős.
A halott város a Metropolitanben már sikert aratott, akárcsak Köln, Salzburg, Bécs és London operaszínpadain. Két éve Debrecenben mutatták be, most pedig a miskolci közönséget hivatott elvarázsolni.
ROBERT DEAN SMITH
Korunk egyik legismertebb Wagner-tenorja baritonként kezdte pályáját. A legek legjeit képző New York-i JulliardSchool diákja volt. Wagner-szerepei mellett a világ vezető operaházaiban és koncerttermeiben lép fel Londontól Berlinen át Tokióig.
A fesztiválra Berlinből érkezik, ahol Richard Strauss Ariadné Naxosszigetén című operáját énekli Fischer Iván vezényletével.
Ajánlatunk
Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Ajánló
Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA Mese-dal-játék két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal
Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Giuseppe Verdi REQUIEM Szcenírozott oratórium latin nyelven, magyar, angol és latin felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!

