A Hallgatás Napja 2023/3.
A Hallgatás Napja a Concerto Budapest-Ligeti Ensemble egész napos kortárs zenei fesztiválja a BMC-ben
A Hallgatás Napja zárókoncertjén idén a Keller Quartet néhai brácsására, Gál Zoltánra emlékezünk.
Opus Jazz Club
EÖTVÖS Péter: Para Paloma
EÖTVÖS Péter: Adventures of the Dominant Seventh Chord
EÖTVÖS Péter: A Call
EÖTVÖS Péter: PSY
Giovanni da Firenze: Quand’ Amor (Zarándy Ákos átirata)
Guillaume Dufay: Belle veullies moy retenir (Zarándy Ákos átirata)
ZARÁNDY Ákos: A csend határfényei…
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, November 05 2023 3:30PM
Fesztiválhangulat, nem mindennapi találkozások, katartikus zenei élmények várják az érdeklődőket a Hallgatás Napján a Budapest Music Centerben. A 2015-ben elindított kortárs zenei fesztiválon a közönség a magyar zenei szcéna élvonalbeli előadóival, a legkiválóbb szólistákkal és kamarazenészekkel találkozhat a Concerto Budapest művészei, valamint az együttes égisze alatt született és keretei között működő formáció, a Ligeti Ensemble mellett. A fesztiválról Keller András korábban így nyilatkozott: „A hallgatás jelenthet meghallgatást, elcsöndesülést, elmélyedést, rácsodálkozást, felfedezést.”
A műsort illetően fontosnak tartotta „a kaleidoszkópjelleget a kortárs zenéről, s mellettük mércének, társnak a régmúlt idők nagy szerzőit”.
Eötvös Peter, a Concerto Budapest első vendégkarmestere a program zenei ínyencségeiről így fogalmazott: „A Hallgatás Napján végre megszűnnek a műfaji korlátozások, szabadon repkedünk a különböző évszázadokban, stílusokban, kisegyüttes, nagyegyüttes, szólisták... olyan ez, mint a kulináris élvezet egy Michelin-csillagos étlapról.”
Our offer
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts
This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over an entire generation of English Romantic poets.
Suggestions
While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the…
Giuseppe Verdi REQUIEM Staged oratorio in Latin, with Hungarian, English, and Latin subtitles
Gioachino Rossini Il barbiere di Siviglia (The Barber of Seville) Language: Hungarian Surtitle: Hungarian, English
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.
