Zempléni Fesztivál, Herczku Ágnes, Bodrogi Éva – ének, VIRÁG,ÉNEK
A műsor két énekes egyéniség és két zenei világ találkozása a 16-17. században. Míg Magyarországon csodálatos népzenénk virágzik, Európában a barokk kor gyöngyszemei érlelődnek templomokban és palotákban. több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. augusztus 21. vasárnap, 17:00
A két távolinak tűnő zene egységét, harmóniáját keresi a két énekesnő, szervesen egymásba építve a kor muzsikáját. Hidat keresnek és találnak egymás és a hallgatók között: Grandi, Monteverdi, Sances, Purcell, Händel dalai és magyar népdalok egybefűzésével. Nikola Parov balkán ízt is illeszt a kompozíciók közé, míg Szászvárosi Sándor és Tokodi Gábor hangszeres szólójátéka a tiszta barokk világot idézi fel. Közös improvizációjuk átível országhatárok, lelkek és zenei világok között.
A program már számos előadást megért. Magyarország legkeletibb református templomából indulva megjárta a Balaton-felvidéket, Pécset, Budapestet, Zsámbékot, Esztergomot. A helyszín és a közönség mindig ösztönzőleg hatott a zenészekre, így alakult, érett meg az előadás mai formájára.
Közreműködik:
Herczku Ágnes, Bodrogi Éva – ének
Nikola Parov – kaval, duduk, ud, nikkelhárpa
Tokodi Gábor – lant
Szászvárosi Sándor – viola da gamba, barokk cselló
Jegyár: 2000 Ft
Kedvezményes jegyár június 30-ig: 1600 Ft
Helyfoglalás az érkezés sorrendjében.
Ajánlatunk
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Ajánló
Ludwig van Beethoven FIDELIO Opera két részben, német nyelven, magyar, angol és német felirattal
Giuseppe Verdi MACBETH Opera négy felvonásban, két részben, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
BMW-Délutánok - Koncert Az előadás hossza 2 óra egy szünettel. Eredeti nyelven; Magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal.
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




