Program


Rimszkij-Korszakov ária- és dalest BTF

Rimszkij-Korszakov ária- és dalest BTF

Születésének 170. évfordulója tiszteletére!

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2014. április 6. vasárnap, 19:30

Nyikolaj Rimszkij-Korszakov (1844-1908) Seherezádéja valószínűleg szerepel a harminc legismertebb klasszikus zenemű között. Az avatottabb zenehallgató közönség még ismeri zenekari műveit (Aranykakas-szvit, Spanyol capriccio, Nagy orosz húsvét nyitány stb.), és azt is többen tudják, hogy számos opera (például Muszorgszkij Hovanscsinája) az ő hangszerelésében terjedt el. Dalait azonban feltehetően igen kevesen ismerik, s ha mégis, akkor nagy orosz énekesek lemezeiről.

Élőben ritkán van lehetőségünk e miniatűr remekműveket hallani - most itt a kiváló alkalom. Az előadók közül az örmény születésű szoprán, KarineBabajanyan kitüntetéssel végezte tanulmányait a Jereváni Állami Konzervatóriumban. Először az Örmény Nemzeti Operában lépett fel, majd 1999-ben Koblenzben is bemutatkozott. 2001-ben a bielefeldi operatársulat tagja lett, 2003 óta a Stuttgarti Opera tagja. Magyarországon többször vendégszerepelt. Dalénekesként is gyakran fellép, ahogyan a Magyar Állami Operaház magánénekese, Wiedemann Bernadett is, aki 2013 decemberében például Wagner és Liszt dalaiból adott hangversenyt.

Közreműködik: KarineBabajanyan, Wiedemann Bernadett, MischaSelominyszkij - ének
Virág Emese - zongora
Moderátor: Kovács Sándor

Ajánlatunk


Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt.

Radina Dace / Léo Delibes KisCoppélia Gyermekelőadás óvodásoknak és kisiskolásoknak, angol felirattal

Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Gustav Mahler VIII. SZIMFÓNIA Koncertszerű előadás latin és német nyelven, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!