Puszi nincs - Kormos Anett önálló estje - BEMUTATÓ!
Kormos Anett önálló estje
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. november 19. szombat, 19:00
Kormos Anett sokáig elutasította az önálló est gondolatát. Főleg, mert már minden férfi kollégájának van ilyen. És egészen megszokta, hogy ami a férfiaknak van, az neki nincs. A mostanra megérlelődött önálló est gondolata természetesen nem lázadás e megszokott állapot ellen. Sokkal inkább egy szimpla feltételezés, hogy van, akit érdekel mit gondol Anett a nőről, a férfiről, a gyerekről, a családról, a munkáról, a sportról, a világról…valamint, hogy mit gondol arról, hogy a férfiak mit gondolnak ezekről. Amiről biztosan nem lesz szó, az a disznóvágás, a prosztatavizsgálat, a hüvelygomba és a nehéz napok. Ezeken kívül szinte bármi szóba jöhet.
Hogy jó ötlet-e olyan címet adni egy estnek, ami azt hangsúlyozza, mi nincs, egy olyan helyett, ami inkább azt reklámozná, mi van, arról Anett így nyilatkozott:
“-Nem.”
A Puszi nincs személyes hangvételű, témaválasztásában is személyes este, átszőve iróniával, öniróniával az előadótól megszokott fanyar, a közhelyekhez szokott fül számára sokszor talán szokatlan elbeszélésmóddal.
Feministák és hímsoviniszták kizárólag együtt jöjjenek. A gyerekek pedig maradjanak otthon. A prűdek is. Meg a sznobok. És a hülyék meg a nagyothallók. Meg azok is, akik utálják Kormos Anettet, és azt tervezik, hogy az előadás után kiverik a fogait. A többiek jöhetnek nyugodtan. Jó…talán nem annyira nyugodtan.
Ajánlatunk
Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal
Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel. Az egyes időpontoknál elérhető a PreOpera menüvel kiegészített jegy is. Ez az operaházi épületlátogatás mellett tartalmaz egy választható tematikus menüt az OperaBisztróban, mely igényelhető a túra előtt vagy után.
Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.
Ajánló
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel…
Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
