Program


Pár-Beszéd - zenével és irodalommal: Balázsovits Lajos és Jávori Ferenc "Fegya"
2

Pár-Beszéd - zenével és irodalommal: Balázsovits Lajos és Jávori Ferenc "Fegya"

Pár-Beszéd – zenével és irodalommal

"Nevet a Róth, nevet a Tóth, nevet a Csortos, nevet a Góth..."

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. április 11. csütörtök, 19:30

Balázsovits Lajos és Jávori Ferenc "Fegya" egészen különleges párbeszédre, egyfajta vidám szellemidézésre vállalkozik ezen az estén. A szeánsz apropója az OMIKE Művészakciója, azon belül is a Száműzöttek színháza, ahol a színpadról leparancsolt művészek csaltak estéről estére mosolyt a közönség arcára 1939 és 1944 között.

A vidámságról a közismert dallamok és a megidézésre kerülő szellemek gondoskodnak majd. Balázsovits Lajos a nézők közé varázsolja majd Szép Ernőt és Szomory Dezsőt, Salamon Bélát, Gárdonyi Lajost és Radó Sándort, a feledhetetlen komikusokat, Komor Vilmost és Bálint Lajost, a későbbi Lulu bácsit, akik a színház vezetői voltak. De velünk lesz Molnár Ferenc és Királyhegyi Pál, Csortos Gyula, Latabár Kálmán és Rott Sándor, Székely Mihály és Bajor Gizi, Kellér Andor és Latabár Kálmán, Herman Lipót festőművész és dr. Ribáry Géza, a Művészakció legfontosabb szervezője.

Megtudhatjuk majd, ki volt pénzügyi zseni, ki próbálta takargatni a kopaszságát és ki mesélt később még élete legfélelmetesebb pillanatáról is vidám történeteket.

Az égi zenekari árokból pedig olyan szerzők kísérik a vidám szeánszot, mint Szirmai Albert, Márkus Alfréd, Seress Rezső és Zerkovitz Béla.

Ajánlatunk


Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Leánder, a kobold és Lenszirom királylány története sok varázslattal, megtörhetetlennek tetsző átokkal tarkított, fordulatokban gazdag, igazi jó mese. Szilágyi Andor mesejátékából Szöllősi Barnabás írt librettót; Tallér Zsófia Erkel-díjas zeneszerző az Operaház felkérésére komponált igényes, kifejező és szórakoztató zenéje pedig nem csak a gyerekek, de a felnőttek számára is élvezetessé teszi ezt az új magyar meseoperát, amely a 2015-ös szenzációs ősbemutatóból, reméljük, egyszer klasszikussá válik.

Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0

Ajánló


Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal

Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal

Giuseppe Verdi AIDA Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!