Program


Operett Gála - Király Színház

Operett Gála - Király Színház

A Király Színház műsorában népszerű bécsi és budapesti operettszerzők műveinek melódiái csendülnek fel az ország ének- és színművészei tolmácsolásában.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. február 8. szombat, 19:00

A Gála különlegessége az áriák közötti, úgynevezett „interaktív-narráció”.
Segítségégükkel a nézők megismerkedhetnek az operett – mint műfaj – kialakulásának történetével.

Megtudhatják, hogy mit mondott Puccini Lehár Ferencnek, amikor először látta a Mosoly országát, vagy mi volt az eredeti címe a leghíresebb Kálmán Imre operettnek, a Csárdáskirálynőnek.

A tánc szerelmesei sem maradnak élmények nélkül, a zeneszámok kiegészítéseként és önálló betétként is láthatnak táncprodukciókat hazai művészek előadásában.

Az est folyamán több ismert dal is elhangzik: JAJ, CICA!; HAJMÁSI PÉTER; LONDONBAN, HEJ!; CINTÁNYÉROS CUDAR VILÁG; MESSZE A NAGY ERDŐ; HEJ, CIGÁNY!, RINGÓVÁLLÚ CSENGERI VIOLÁM; A JÁNYOK, A JÁNYOK… .

Közreműködők:
Balog Tímea
Denk Viktória
Pánczél Klaudia
Szegő Adrienn
Kovács Szilárd
Petróczi Gábor
Kovács Etele
Sövegjártó Áron

Narrátor: Bácsatyai Gergely

Közreműködik: a Királyszínház tánccsoport

Ajánlatunk


Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

A vágy villamosa Venekei Marianna első egészestés koreográfiája. Az évek óta dédelgetett terv Dés Lászlóval közös vállalkozásuk.

Óvodás és általános iskolás gyerekek részére

Ajánló


Gustav Mahler VIII. SZIMFÓNIA Koncertszerű előadás latin és német nyelven, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

A balett cselekményét az angol romantikus költőnemzedék óriása, Lord Byron 1814-es híres verse, A kalóz inspirálta.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!