Program


Náray Erika vendége: Szalóki Ági / JAZZRAJONGÓK

Náray Erika vendége: Szalóki Ági / JAZZRAJONGÓK

Ez alkalommal nem valamiféle titkos és meglepő vonzalomként fogja bemutatni meghívott vendége jazzrajongó mivoltát Náray Erika. Szalóki Ági már tizenévesen olyan muzsikusokkal dolgozott együtt, mint Szakcsi Lakatos Béla, Dés László és Horváth Kornél.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 24. csütörtök, 20:00

Náray Erika vendége: Szalóki Ági

Szalóki Ági régóta készült az anyaságra, emellett népzenei és gyermekeknek szóló repertoárjának megújításával is sokat foglalkozik. A Liszt-díjas énekesnő a babavárás időszakában érezte meg, „több nyugalomra, jó érzésre, lassúságra, lágyságra” van szüksége.

Az erdélyi roma gyökerekből is táplálkozó Szalóki Ági mindmáig szereti Bach, Debussy és Bartók műveit, miközben korán nyilvánvalóvá vált, hogy az autentikus népzene az igazi műfaja. Bodza Klára tanítványa alig tizenhat évesen, az Ando Drom együttes jubileumi koncertjén lépett először színpadra a Katona József Színházban. Részt vett az Utolsó Óra népzenei gyűjtőprogramban, ahol főleg erdélyi énekes adatközlők repertoárját rögzítette. Hosszú ideig párhuzamosan énekelt a magyar népzenét játszó Ökrös együttesben, illetve a kárpát-medencei és balkáni világzenét képviselő Besh o droM zenekarban. Szólista pályáját 2004-ben kezdte, azóta főként saját zenekaraival lép színpadra. 2008-ban, A vágy muzsikál című albumán Karády Katalin repertoárjának legsikeresebb dalait helyezte új kontextusba. Mostanában az is foglalkoztatja, hogy régi korok magyar és európai zenéit megismertesse a gyerekekkel, sőt akár kamaszokkal is.

A nézőket, akik 18.00 órától foglalhatják el helyüket, a Bohém Rendezvényhelyszín üdvözlőitallal várja, a koncert előtt és után pedig vacsorázási lehetőséget biztosít számukra.

Az est háziasszonya, ének - Náray Erika

Közreműködők:
zongora - Juhász Attila
basszusgitár - Frey György
dob, zenei vezető - Berdisz Tamás

Rendező: Müpa

Ajánlatunk


Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – Lukács András – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois Gnossiennes, Örvény, Etűdö

Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Girej tatár kán a Könnyek kútja előtt búslakodik. Bánata soha el nem apad, ahogy a márvány szökőkút is kifogyhatatlanul buzog……

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!