Nagyvárosi bújdosó - Ungaresca Néptáncegyüttes
A Nagyvárosi bujdosók egy tematikus táncjáték Kiss Ferenc zenéjére. Rólunk és szeretteinkről szól, no meg azokról, akiket soha nem lehet megszeretni.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. november 5. szombat, 19:00
Nagyvárosi bújdosó - Ungaresca Néptáncegyüttes
Emlékek a generációnkról és a bujdosásáról. Fölsejlik bennük a gyerekkor, az iskola, a félelmek, az eszmélés meg a tűz, a zene, a hagyomány tisztelete és a lázadás, tájak és népek, a mítosz és a hivatal, kötelesség és a szerelem, az önrombolás és a kötelékek. Az otthon, haza, a szoknyák suhogása, sorsunk, a szabadság szárnyai, no meg a derű és jókedv, a kor és a tánc.
Azokat a bujdosókat, akiknek legtöbbet köszönhetünk, név szerint is említjük. Nekünk ők nyújtották mindig és ma is a biztos menedéket. Mindegyikük a művészetek és látomások birodalmán át vezet egyfajta tisztánlátás felé. Közülük ki versben, ki muzsikában, ki sivatagban vagy a szögesdrótok mentén bujdosott. Vagy a színek olajos illatába, vagy népköltészetbe, vagy játékba menekült valami elől. Mindannyian városlakók voltak.
Hisszük, hogy tébolyult bolyongása közben tönkrement emberiséget ők és a hozzájuk hasonlók terelik folyton-folyvást a jó irányba örökkön örökké.
Zene: Kiss Ferenc
Koreográfusok: Horváth János 'Gedi', Csollányné Horváth Krisztina, Horváth Győző
Közreműködnek:
Czirók Tamás
Ungaresca Táncegyüttes
Ungaresca Senior Együttes
Ajánlatunk
Szálinger Balázs Siegfried-idill, avagy Egy barátság vége / Krizantémok, avagy Liù halála
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Jegyár: 9000 Ft Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Ajánló
Ádám Jenő azonos című műve nyomán MAGYAR KARÁCSONY Dalmű két képben, egy részben, magyar nyelven
Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
A balett cselekményét az angol romantikus költőnemzedék óriása, Lord Byron 1814-es híres verse, A kalóz inspirálta.
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
