Program


MOST Fesztivál - Rubens és a nemeuklidészi asszonyok

MOST Fesztivál - Rubens és a nemeuklidészi asszonyok

Esterházy Péter drámáját a szerző Hasnyálmirigynapló című szövegének felhasználásával átdolgozta Komán Attila és Dohy Balázs

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 26. szombat, 15:00

RUBENS ÉS A NEMEUKLIDESZI ASSZONYOK
dráma
A Színház- és Filmművészeti Egyetem előadása

Mi a nagyobb, a halál vagy a rák? 
Lehet-e a világ legnagyobb festője közepes halott? 
Lefesthető-e a világ? 
Lehet-e, szabad-e, kell-e örülni az életnek? Mellékkérdés: mi az élet? 
Mit értünk segg-árián? 
Igaz-e, hogy a Rubens-képek minden egyes seggét (a lovakét is!) maga a mester festette, hogy ilyenkor egyszerűen elzavarta a segédeket, még az édes Van Dyckot is, arrébb lökdöste őket, nagy levegőt vett, és…? 
 
Rubens meghalt. Meghal épp. Halódik. Mindent megfestett, a világban rend van, a rendszer működik. Rubens mindent markol. Rubens mindent lát. 
De mi az, hogy nemeuklideszi segg? 
Egy nemeuklideszi segg. Komoly.

Szereplők:
Rubens............................. Pogány Judit
Festősegéd, Bacchus....... Lengyel Benjámin
Angyal............................... Mentes Júlia
Albert................................ Kenéz Ágoston
Gödel................................ Hajduk Károly
Zenész.............................. Ferge Elizabet

Díszlet és jelmez: Bognár Eszter
Zene: Cseri Hanna
Dramaturg: Komán Attila
Rendezőasszisztens: Zrinyifalvi Eszter
Rendező: Dohy Balázs

Ajánlatunk


Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel tudnák meghallgatni kedvenc slágerdarabjukat. És léteznek olyan művek, amelyek bár nagyon népszerűek, minden évadban mégsem tudjuk adni azokat a produkciók torlódása, a program kötelező változatossága miatt.

Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.

Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal

Ajánló


A vágy villamosa Venekei Marianna első egészestés koreográfiája. Az évek óta dédelgetett terv Dés Lászlóval közös vállalkozásuk.

A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar…

Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA Mese-dal-játék két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!