Program


Molnár Ferenc: Az ördög
4

Molnár Ferenc: Az ördög

Molnár Ferenc (A Pál utcai fiúk, Liliom, Üvegcipő) 1907-ben írt színműve, ’Az ördög’ volt a szerző első nagy nemzetközi színházi áttörése, mely meghozta számára a világhírnevet. A művet később nagy sikerrel játszották Európában és Amerikában, 1908-ban pedig elkészült első filmfeldolgozása is "The devil" címmel.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Két ex-szerelmes hosszú idő után újra találkozik: a sikeres művészember, János elvállalja, hogy megfesti a gyönyörű, de házas Jolán portréját. Hat éve már szerelmet vallottak egymásnak, de az élet elsodorta őket egymás mellől, érzelmeik mára már kihűltek, felnőttek lettek, felelősségteljesek, és már csupán jóbarátként gondolnak egymásra. 
Vége.

... lenne, ha ez igaz lenne. Azonban az életükbe betoppan az Ördög maga, és alaposan felborítja a két önámító lélek életét.
„Sehonnan sem jöttem, és sehova sem megyek. Itt vagyok.”

És amíg a ’fekete ember’ itt van, addig a párosnak nem lehet nyugodalma. Szembesülnek saját elfojtott vágyaikkal, a kis hazugságaikkal, más emberek elvárásaival és az Ördög kísértése után már semmi sem lesz ugyanolyan, mint azelőtt. 
Az események vicces, de szívszorító sodrásában végül fel kell tenniük maguknak a kérdést: melyik tűztől félnek jobban? Az izzó szerelem kaotikusan perzselő lángjaitól, vagy a nyugodt és biztonságos élet émelyítő parazsától?

Molnár Ferenc (A Pál utcai fiúk, Liliom, Üvegcipő) 1907-ben írt színműve, ’Az ördög’ volt a szerző első nagy nemzetközi színházi áttörése, mely meghozta számára a világhírnevet. A művet később nagy sikerrel játszották Európában és Amerikában, 1908-ban pedig elkészült első filmfeldolgozása is "The devil" címmel.

Szereposztás
Az ördög............................. László G. Attila 
János.................................. Petus Gábor 
Jolán................................... Tóth Szilvia Lilla
Selyem Cinka..................... Dobsony Nikolett 
Elza.................................... Serdült Anikó
László................................. Komenda Roland
András................................ Kiss András
Klotild.................................. Wéber Katalin
Matild.................................. Ferenczi Adrienn

Rendező: Nagy Fruzsina Lilla

Ajánlatunk


A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.

Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Ajánló


Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Gustav Mahler VIII. SZIMFÓNIA Koncertszerű előadás latin és német nyelven, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

Wolfgang Amadeus Mozart: Szöktetés a szerájból | Die Entführung aus dem Serail (The Abduction from the Seraglio) Daljáték két felvonásban,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!