Makovecz Imre 80
Makovecz Imre és Arvo Pärt: a Csend művészei. A Templomépítő a lélek csöndjére álmodta katedrálisát, a zeneszerző hangokból épít templomot a csend köré. A két, szinte egy időben született alkotó lelki és művészi rokonsága vitathatatlan: a Teremtés értelmét, Isten állandó jelenlétét a gyökerekig leásva s művészetükön átszűrve, hatalmas erővel fogalmazzák meg. több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. november 20. péntek, 19:30
Médiumok, akik a természet és a transzcendens között közvetítenek. Makovecz látomásos rajzai, felszentelt és meg nem épülhetett templomai, írásai láttán megkerülhetetlen a párhuzam a gregoriántól ihletett, kozmikus erőt hordozó Lamentatéval. A tíz tételből álló, zongorára és zenekarra írt mű egy léten túli világba kalauzol. A meditatív zene szemlélődésre kényszerít, a sirató fájdalma a csendekben feloldódik, és elmerülünk a gondolattalan érzelmek, a Lélek csendje végtelen világában. A koncerten felcsendülő második műben a Holdudvarház legendája elevenedik meg: Isten a magyarországi szegénységet, fájdalmat és sok bánatot látva egy éjjel úgy döntött, felviteti a Kárpát-medencét a Holdra, hogy az emberek szálljanak magukba, javuljanak meg. E mesebeli ház muzsikáját rekonstruálta Kiss Ferenc „hangépítész” ebben a Makovecz Imre tiszteletére felcsendülő, több tételes zeneművében.
Műsor:
Arvo Pärt: Lamentate
Kis Ferenc: A Holdudvarház dalai – Etnofónia
Közreműködik: Zuglói Filharmónia, Szent István Király Szimfonikus Zenekar és az Etnofon Zenei Társulás
Vezényel: Makovecz Pál
Ajánlatunk
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
A két német zeneszerző, Wagner és a wagneriánus Strauss párosítása egy estén a nagyívű dallamok és a sodró erejű dráma lehengerlő ötvözete. Wagner mitikus intenzitásának és Strauss modernizmusának találkozása két olyan muzsikus óriás párbeszéde, akik nemcsak a német, de a nemzetközi zenei világot is átformálták. Szerzeményeik mély érzelmeket, sűrű zenei szövetet és monumentális zenei hangzást ígérnek az OPERA Zenekar előadásában.
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
Ajánló
Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA Mese-dal-játék két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
