Program


Kövek

Kövek

Kövek címmel a Tom Lycos-Stefo Nantsou ausztrál szerzőpáros igaz történeten alapuló darabját mutatja be a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. május 2. hétfő, 17:30

A krimi két kamasz - "próbafelnőtt" - története. A fiúk céltalanul csellengnek, keresik a helyüket a világban. Bizonytalanok, még nem tudják hol a határ jó és rossz, csínytevés és bűn között, ezért hibát hibára halmoznak, míg az egyik - butaságból elkövetett - tettüknek tragikus következménye nem lesz - mondta el a rendező az MTI-nek.

Az előadás számos kérdést vet fel: mennyiben vétkes a két fiatal, mennyiben vétkesek, felelősek a szülők? A rendező szerint nem lehet ítélkezni, de nem lehet figyelmen kívül hagyni a szülők felesőségét sem, hiszen az ő feladatuk, hogy ellenőrizzék gyerekeik tetteit. Nem elég "csak azt" elmondani, hogy mit nem szabad, és mit nem, hanem beszélni kell a miértekről és a következményekről is - fogalmazott Sztarenki Pál, aki egyben a színház művészeti vezetője is.

A zalaegerszegi kőszínháznak "népnevelő küldetése" van - fogalmazott. A "ruszti hagyományokat" a 21. század igényeinek megfelelően folytatni kell, és ennek integráns része a Tantermi deszka sorozat és a Kövek című előadás is - emelte ki, arra utalva, hogy Ruszt József, a Hevesi Sándor Színház alapítója 1982-ben beavató színházi programot indított.

A Kövek című előadást egyébként évek óta nagy sikerrel játsszák. Az előadás üzenete: gondold végig, hogy mi történik, ha eldobsz egy követ.

Ajánlatunk


Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal

Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László A VÁGY VILLAMOSA Táncdráma két felvonásban

Magyar legendára emlékezik a balettvilág 2014-ben hirtelen hunyt el Nagy Iván nemzetközi hírű balettművész, többszörös balettigazgató, aki visszavonulását követően állt újra hazája szolgálatába, és a Magyar Állami Operaház művészeti főtanácsadójaként dolgozott velünk.

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA Mese-dal-játék két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal

Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!