Program


„Jókai 200” est

„Jókai 200” est

Koncertszínház 14+

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 12. szombat, 19:00

Jókai Mór neve elválaszthatatlan a magyar irodalomtól. Regényei, gondolatai és életműve olyan mélyen beépült kultúránkba, hogy hatása ma is megkerülhetetlen. De ki volt ő valójában? Hogyan élt, mit evett, hogyan szeretett, milyen ember volt a mindennapokban?

A Jókai 200 című zenés színházi előadás nemcsak Jókai legismertebb műveit idézi meg, hanem bepillantást enged a nagy író hétköznapjaiba is. A Karinthy Színház társulatának előadásában megelevenedik a forradalom és barátság, az alkotás és hétköznapi örömök világa – mindez izgalmas zenei kísérettel a Kőbányai Zenei Stúdió jazz-növendékeinek közreműködésével.

Az előadás célja, hogy Jókait közelebb hozza a mai fiatalokhoz is, megmutatva, hogy ő nemcsak egy bronzszobor vagy egy poros regény szerzője, hanem egykor fiatal, szenvedélyes és humoros ember volt – éppen úgy, mint bármelyikünk.

Szereplők
Balázs Andrea
Dobra Mara
Karácsony Gergely
Kovács Vecei Fanni
Lux Ádám
Mikecz Estilla
Mohácsi Norbert
Vándor Éva

Alkotók
Rendező: Olt Tamás
Művészeti vezető: Ilja Bocsarnikovsz
Zenei kíséret: a Kőbányai Zenei Stúdió jazz-növendékeinek közreműködésével.

Ajánlatunk


Carl Orff CARMINA BURANA

Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt.

Ajánló


Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László A VÁGY VILLAMOSA Táncdráma két felvonásban

Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!