Program


Hommage a Ligeti: Requiem

Hommage a Ligeti: Requiem

A sok közül talán az egyik legszebb hagyomány a Művészetek Palotájában az UMZE Kamaraegyüttes májusi Ligeti-estje a zeneszerző születésnapján. Ez már a kilencedik alkalom lesz, hogy a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben megszólalnak a 20. század 2006-ban elhunyt klasszikusának kompozíciói, egymás mellé állítva végtelen színességű életművének különböző műfajú darabjait.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2014. május 7. szerda, 19:30

A Requiem az egyik legnehezebb feladat, amellyel előadó-együttes találkozhat: a Kyrie kórusának helyenként húsz szólamra bomló imája, a Dies irae Bosch-festményeket megelevenítő pokolvíziója ma is drámai hatásúvá teszi az egy híján fél évszázada komponált gyászmisét.
A Hamburgi koncert néven ismert kürtverseny Ligeti utolsó műveinek egyike; különlegessége, hogy a zenekarban négy - billentyű nélküli, a barokk korszakban elterjedt - natúrkürt foglal helyet, és soha nem hallott hangzásokat hoz létre. A Zongoraetűdök harmadik, szintén az életmű utolsó szakaszában keletkezett kötete négy tételt foglal magában. Ligetire jellemzően ezek a kompozíciói is precízen megszerkesztettek, belső szerkezetük tökéletesen kimunkált, másfelől elementáris élményt jelentő zenék.
A koncerten a Ligeti-koncertsorozatot jegyző UMZE Kamaraegyüttes kiváló művészei játszanak, a zongoraetűdöket, a kiugróan tehetséges fiatal művész, a 2010-es Manchesteri Nemzetközi Zongoraverseny második helyezettje, Fejérvári Zoltán szólaltatja meg, karmesterként pedig a 20. századi és a kortárs zene elhivatott előadójaként ismert Rácz Zoltán áll pódiumra.

Műsor:

Ligeti: Zongoraetűdök, 3. kötet
Ligeti: Síppal, dobbal, nádihegedűvel
Ligeti: Hamburgi koncert
Ligeti: Requiem

Közreműködik: N. N. - szoprán, Károlyi Katalin - mezzoszoprán, Zempléni Szabolcs - kürt, Fejérvári Zoltán - zongora, Amadinda Ütőegyüttes, Liszt Akadémia Szimfonikus Zenekara és kortárs zenei együttese, MR Énekkar (karigazgató: Somos Csaba), Nemzeti Énekkar (karigazgató: Antal Mátyás)

Ajánlatunk


Wolfgang Amadeus Mozart Così fan tutte

Girej tatár kán a Könnyek kútja előtt búslakodik. Bánata soha el nem apad, ahogy a márvány szökőkút is kifogyhatatlanul buzog… A bánatát felidéző románc indítja el A bahcsiszeráji szökőkút történetét. A mű az orosz balett-történet egyik alappillére. Bemutatása óta töretlen sikerrel képviseli a balettdráma műfaját, melyben a klasszikus táncnyelv, a karaktertáncok használata szorosan összefonódik a színészi játékkal.

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart: Szöktetés a szerájból | Die Entführung aus dem Serail (The Abduction from the Seraglio) Daljáték két felvonásban,…

Wolfgang Amadeus Mozart / Gian Carlo Menotti BASTIEN ÉS BASTIENNE / A TELEFON Egyfelvonásos operák magyar nyelven, magyar felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!