Heltai Jenő: Naftalin / Szemle 2020
Miben különbözik a nyári erkölcs a télitől? Hogy kerül Laboda Péter a szekrénybe? És miért felejtik ott? És hogyan lehetséges, hogy amikor meg akarják menteni, akkor Patkány Etus délutáni színésznő lép ki a szekrényből? Hova lett laboda Péter? Átalakult? És miért lakik három vadidegen nő Szakolczayék lakásában? Az ő lakásuk ez egyáltalán? Van még valaki a szekrényben?
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 9. szerda, 20:00
Heltai Jenő: Naftalin
Miben különbözik a nyári erkölcs a télitől? Hogy kerül Laboda Péter a szekrénybe? És miért felejtik ott? És hogyan lehetséges, hogy amikor meg akarják menteni, akkor Patkány Etus délutáni színésznő lép ki a szekrényből? Hova lett laboda Péter? Átalakult? És miért lakik három vadidegen nő Szakolczayék lakásában? Az ő lakásuk ez egyáltalán? Van még valaki a szekrényben?
Férj és feleség — csakúgy mint a látszat — néha csal. Főképp nyáron és leginkább szerdánként.
Egy biztos: szívesebben elhisszük, hogy egy férfi nővé alakul (és fordítva), mint azt, hogy feleségünk (férjünk) félrelép. És ez mit sem változott 1908 óta.
Heltai Jenő író, költő, publicista, színházigazgató fergeteges bohózata több mint száz éve mulattatja a nézőket, így a nagyváradi közönségnek is felhőtlen kikapcsolódást és nem múló nevetést ígér.
Szereposztás:
DR. SZAKOLCZAY BÁLINT....... Szabó Eduárd
TERKA, a felesége.................... Fodor Réka
LABODA PÉTER....................... Sebestyén Hunor
CSAPLÁROS KÁROLY.............. Schlanger András m.v.
MANCI, a felesége..................... Molnár Júlia
HÁZMESTER............................. Kiss Csaba
KABÓCZÁNÉ............................. Gajai Ágnes
ILKA........................................... Trabalka Cecília
MILKA........................................ Pitz Melinda
PATKÁNY ETUS........................ Tasnádi-Sáhy Noémi
KAPRONCZAY TAMÁS.............. Hunyadi István
OLCSVAY FÉLIX........................ Szotyori József
Rendező: Novák Eszter
Dramaturg: Kárpáti Péter
Díszlet- és jelmeztervező: Florina Bellinda Vasilatos
Zeneszerző: Lázár Zsigmond m.v.
Zongorista: Dombi Dávid
Ügyelő: Vajda Zoltán
Súgó: Szabó Kincső
A nagyváradi Szigligeti Színház előadása.
Ajánlatunk
Bartók Béla két nagyhatású színpadi műve a férfi és nő közötti kapcsolatok dinamikáját, személyiségük mélyebb rétegeit vizsgálja olyan alkotók színre vitelében, akik mindketten a hagyomány és az újítás ötvözésével tárják fel a darabokban rejlő lehetőségeket a 21. század közönségének.
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal
Ajánló
Kodály Zoltán Háry Jánoska Nyelv: magyar
Tóth Péter – Mechler Anna A Szépség és a Szörnyeteg
Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!


















