Program


Giselle - A Pécsi Balett vendégjátéka

Giselle - A Pécsi Balett vendégjátéka

Siófoki Tavaszi Fesztivál 2011
Giselle - balett két felvonásban.

A Giselle talán a legismertebb romantikus balett, igazi klasszikus, 1841-es ősbemutatója óta számtalan feldolgozást ért meg. A szerelem, az árulás, a félreértés, az őrület, a bosszúvágy és a megbocsátás története.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2011. április 2. szombat, 19:00

Egy ártatlan parasztlány szerelméről szól, akit félrevezet, elárul és elhagy egy gazdag nemes úr. A lány nem tudja feldolgozni a történteket, megőrül és öngyilkos lesz. Ezáltal belép a villik kísértetvilágába, akik nem mások, mint bosszúszomjas, elhagyott menyasszonyok megtestesült szellemei. Vajon Giselle ártatlansága meg tud-e maradni egy ilyen kegyetlen világban, képes-e ellenállni a bosszú szellemének?
A Giselle a Pécsi Balett előadásában a huszonegyedik század emberének szól, róla beszél.

Ajánlatunk


A 2025/26-ban indult sorozat olyan szerzőket helyez a középpontba, akiknek operái kiemelt figyelmet kapnak az évad során. És akadnak sokan, akiknek nem jut szerep ezen mesterek műveiben, de szívesen énekelnének azok bőséges vokális palettájáról: róluk, nekik, tőlük szólnak a zongorás délutánok és délelőttök.

Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal

Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.

Ajánló


Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban

Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Marius Petipa – Mirzoyan Albert / Ludwig Minkus A BAJADÉR Klasszikus balett három felvonásban

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!