"...és befogadtatok engem" - Teatr LIS(z)
Dokumentum-játék felolvasó színház lengyel, görög és más menekültekről
A Teatr LIS(z) előadása.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. február 1. hétfő, 19:00
Vajon létezik nép a földön, akinek sohasem kellett ilyen vagy olyan okokból elhagynia a helyet, ahol él? Mit jelent menekülni, hátrahagyni mindent, otthont, barátokat, nyelvet, kultúrát és hazát? A lengyelek 1939-ben, a görögök 1948-ban tapasztalták meg ezt a kínzó, félelmetes érzést. És mások? Az előadás arra keresi a választ, hogyan lehet léggyökerekbe kapaszkodva, morzsákból, szilánkokból újjáépíteni az életet egy idegen földön, idegenek között. Vajon valóságosan idegenek vagyunk-e egymásnak és válhatunk-e mi is menekültekké?
„ Van egy nagyon aranyos unokatestvérem, aki mindent el tud intézni. Nem messze lakik tőlünk, elmegyek hozzá. Náluk is vannak lengyelek. „Gizikém, megkérnélek: megtennél egy szívességet? A lengyel fiú megérkezett, de a szülők már nem itt vannak, hanem Gyöngyösre helyezték őket. Karácsony napja van, igaz.” „ Nem baj – mondja – feláldozom én azt is értük, mert nagyon szeretem őket és sajnálom is…” „Ha másképp nem megy, lopd ki őket valahogy!” Reggel elment és már tizenegykor itt volt a család.
Hát van öröm, hogy itt tölthetik együtt a karácsonyt…”
Szereplők: Álmosd Phaedra, Pintér Gábor, Trojan Tünde
Visszaemlékezések és dokumentumok alapján a szöveget összeállította és színpadra alkalmazta: Trojan Tünde
Rendező: Gergely László
A magyarországi nemzetiségi színházakat bemutató sorozatunk együttműködő partnere a Nemzetiségi Színházi Szövetség.
Az előadás hossza 80 perc
Ajánlatunk
„Hunyadi Jánosból világot jelentő harangzúgás lett, Hunyadi Mátyásból az igazság mesés, reneszánsz szobra – Hunyadi Lászlóból "csak" opera.
Gioachino Rossini A sevillai borbély Nyelv: magyar Felirat: magyar, angol
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Ajánló
Ádám Jenő azonos című műve nyomán MAGYAR KARÁCSONY Dalmű két képben, egy részben, magyar nyelven
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
John Adams NIXON KÍNÁBAN Opera három felvonásban, angol nyelven, magyar és angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



