Él-e még Petőfi? - Vörös István irodalmi estje
Mi lett volna, ha Petőfi nem hal meg a segesvári csatában, hanem tovább él, akár bujdosva is, akár álnéven..
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. október 19. csütörtök, 19:00
Ahogy Jókai, ahogy Vörösmarty, ő is életben tud maradni, meg se őrül, vagy ha igen, csak a megfelelő határok közt. Bár Petőfit nem lehet elképzelni őrültnek. Zseni volt, de végtelenül józan, komoly, megfontolt. Ugyanakkor szertelen, megmámorosodott, öntudatos, humoros.
Ha akkor nem hal meg, amikor meghalt, nyilván halhatatlan. Nemcsak az olvasói számára, hanem önmagának is. Ha halhatatlan, mindent ő írt volna, amit helyette később mások megírtak. Az est során Vörös István kísérletet tesz ennek a Petőfi által megírt másik magyar irodalom rekonstruálására.
Ajánlatunk
Wolfgang Amadeus Mozart A varázsfuvola Nyelv: magyar, német Felirat: magyar, angol, német
Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – Lukács András – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois Gnossiennes, Örvény, Etűdö
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
Ajánló
„Hivatalos” évadnyitó előadásán nagyszabású művekkel várja a klasszikus zenei koncertek rajongóit az OPERA Zenekar.
Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0
Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
