Program


Egy diktátor születése (Románia) - SITFY Fesztivál

Egy diktátor születése (Románia) - SITFY Fesztivál

Az Egy diktátor születése egyszerű történet egy alkotóról, aki fokozatosan rájön a világ működésére, és felismeri benne a saját szerepét. Galló Ernő lenyűgöző alakításában egyszerre elevenedik meg az önnön helyét kereső szorongó kisember és a félelmetes zsarnok csírája, aki szép lassan bevezet minket egy igen sötét mesébe. Rajtunk múlik, hogy követjük-e.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. június 11. csütörtök, 13:00

Az előadást angolul feliratozzuk. / The performance is surtitled in English.

Yorick Stúdió, Románia
Egy diktátor születése

(English below)

Monodráma 60 percben, szünet nélkül.

Minden diktátor valahol egy bohóc. Eljátssza a demokrácia és a jól működő társadalom paródiáját. Egyszerre hordozza a nevetséges kisember és a közveszélyes őrült sajátosságait. És minden diktátor egy estimesével ringatja álomba a híveit, egy olyan mesével, amelyben ő a hős, aki újra és újra megmenti népét a gonosz sárkánytól.

Az Egy diktátor születése egyszerű történet egy alkotóról, aki fokozatosan rájön a világ működésére, és felismeri benne a saját szerepét. Galló Ernő lenyűgöző alakításában egyszerre elevenedik meg az önnön helyét kereső szorongó kisember és a félelmetes zsarnok csírája, aki szép lassan bevezet minket egy igen sötét mesébe. Rajtunk múlik, hogy követjük-e.


Monodrama in 60 minutes.

Every dictator is, in some way, a clown. He performs a parody of democracy and a well-functioning society. At once, he embodies both the absurd little man and the dangerously deranged madman. And every dictator lulls his followers to sleep with a bedtime story — a tale in which he is the hero who saves his people from the evil dragon again and again.

Egy diktátor születése is a simple story about an artist gradually coming to understand how the world works and recognising his own role within it. In a mesmerising performance by Galló Ernő, we see both the anxious everyman searching for his place and the seed of a terrifying tyrant come to life – a figure who slowly leads us into a very dark fairy tale. Whether we choose to follow him is up to us.

Ajánlatunk


Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel tudnák meghallgatni kedvenc slágerdarabjukat. És léteznek olyan művek, amelyek bár nagyon népszerűek, minden évadban mégsem tudjuk adni azokat a produkciók torlódása, a program kötelező változatossága miatt.

Ajánló


„Hivatalos” évadnyitó előadásán nagyszabású művekkel várja a klasszikus zenei koncertek rajongóit az OPERA Zenekar.

Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Wolfgang Amadeus Mozart A varázsfuvola Nyelv: magyar, német Felirat: magyar, angol, német

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!