Az Éless-Szín vendége: Esztergályos Cecília
Laza esti beszélgetés Esztergályos Cecília művésznővel.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. január 27. péntek, 19:00
Az ÉLESS-SZÍN vendége:
ESZTERGÁLYOS CECÍLIA
Kossuth- és Jászai Mari-díjas,
Érdemes és Kiváló Művész
LAZA ESTI BESZÉLGETÉS a pályájáról,
az életéről, a sikereiről.
Beszélgetőtárs: VALLER GABRIELLA
1960-ban az Állami Balettintézetben végzett, mint balettművész, majd 1960–1963 között a Pécsi Balett szerződtette. 1968-ban végezte el a Színház- és Filmművészeti Főiskolát. Több színházban szerepek sorát játszotta el, illetve láthattuk tv-sorozatban, filmekben, műsorvezetőként.
A részletekről beszéljen Ő maga!
A helyek elfoglalása az érkezés sorrendjében történik!
Ajánlatunk
Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.
Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel tudnák meghallgatni kedvenc slágerdarabjukat. És léteznek olyan művek, amelyek bár nagyon népszerűek, minden évadban mégsem tudjuk adni azokat a produkciók torlódása, a program kötelező változatossága miatt.
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak
Ajánló
Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – Lukács András – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois…
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
