Program


Az a szép, fényes nap - felolvasószínház

Az a szép, fényes nap - felolvasószínház

Vajon meg kell-e keresztelni Vajkot? Valóban elfogadható-e az az erkölcsi axióma, hogy a cél szentesíti az eszközt? Felolvasószínházi formában szeptember 3-án láthatják majd Szabó Magda művét a Zenthe Ferenc Sínház kamaratermében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. szeptember 3. kedd, 17:00

Az Az a szép, fényes nap a magyar történelem régmúltjába, a honalapítás korába repíti vissza a nézőt. Sorsfordító események történnek 994 őszén, amikor is Géza fejedelem összehívja Európa keresztény királyságának követeit, hogy legyenek tanúk fiának, Vajknak (a későbbi Szent István királynak) a nyilvános megkeresztelkedési ceremóniáján.

A drámai eseményekből kiviláglik, hogy az életben való előrelépéshez, a győzelemhez bármi és bárki bármikor feláldozható. Az emberélet sem számít, ha a hatalom vagy valami felsőbb érdek úgy kívánja a politikai szándékoknak és lépéseknek megfelelően alárendelődik ezeknek minden erkölcsi és emberi érték.

Rendező és dramaturg: Sándor Zoltán

Narrátor: P. Kerner Edit

Felolvasószínházi PREMIER!

Ajánlatunk


Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.

Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0

Marius Petipa - Sir Peter Wright - Sir Frederick Ashton / Pjotr Iljics Csajkovszkij CSIPKERÓZSIKA Mesebalett három részben

Ajánló


Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Giuseppe Verdi MACBETH Opera négy felvonásban, két részben, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!