ArcMás másképp – Zene-Idő Fodor Ákos emlékest
A költő harmadik, 2019-ben megjelent posztumusz kötete, a: "Zene-idő", melynek apropóján ezen az emlékesten „zenés” oldaláról is megismerhetik Fodor Ákost az érdeklődők.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. október 10. csütörtök, 19:00
Szinte mindig vele volt a zene – körülötte is, benne is. Egykor zongorázni és fuvolázni tanult, konzervatóriumot végzett, majd a Zeneakadémián diplomázott; sokáig dolgozott zenei szerkesztőként, és zenetudományi feladatokat is kapott. Több mint ötven zenés színpadi mű szövegeinek fordításában, megírásában működött közre, dalszövegeket írt. Fodor Ákos (1945–2015) hivatásává azonban a költészet vált, egyik jellegzetes versformájává/műfajává pedig a japán eredetű, 17 szótagból álló haiku. Ezt sokan tudják róla, de azt már kevesebben, hogy korántsem csak haikukat írt, és hogy zenei élményei számos szövegét szövik át így vagy úgy. Ezekből ad közre válogatást a költő harmadik, 2019-ben megjelent posztumusz kötete, a Zene-idő, melynek apropóján ezen az emlékesten „zenés” oldaláról is megismerhetik Fodor Ákost az érdeklődők.
Közreműködők: Dolák-Saly Róbert előadóművész, író, zeneszerző, Hrutka Róbert zenész, zeneszerző, producer, Karalyos Gábor színművész, Podonyi Hedvig újságíró
Az est háziasszonya: Barabás Éva
Ajánlatunk
„Hunyadi Jánosból világot jelentő harangzúgás lett, Hunyadi Mátyásból az igazság mesés, reneszánsz szobra – Hunyadi Lászlóból "csak" opera.
Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA Mese-dal-játék két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal
Ajánló
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




