Ágas-bogas
Korosztály: 3+
Az előadás hossza: 50 perc
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. május 29. csütörtök, 10:00
Családi koncertszínház bábokkal és népdalfeldolgozásokkal
Bencze Mónika és Zádori Szilárd ötlete alapján
Tudtad, hogy népdalaink szelek szárnyán szállnak, mint a madár? Játékosak, akár egy rókakölyök? Éjt nappallá téve fáradhatatlanul zengnek, miként a tücsök, és úgy perdülnek táncra, mint a pinty? Ebben az ágas-bogas varázserdőben, bizony így történik. Itt mindenki énekel napkeltétől hajnalhasadásig, legyen az állat, ember, vagy csupán egy porcica. Természetesen népdalokat. Ágazva-bogozva, hajolva jazzbe, robogva popba, recsegve rockba, komolyzenét susogva. És nézd, az ágak között bábok bújnak, táncolnak, nevetettnek, énekelnek és énekeltetnek, hisz ez a koncert közös, akár a népdalaink. Gyere velünk ágas-bogas hangerdőnkbe, és töltődj fel friss dallamokkal!
Alkotók:
Zenekar: Soó Gyöngyvér, Mészáros Pancsa, Simon Ádám
Zenei feldolgozások: Dr. Nagy Zoltán, Báder Elemér, Zádori Szilárd
Dramaturg: Szűcs Réka
Zenei vezető: Zádori Szilárd
Szereplők:
Bencze Mónika
Sóvári Csaba
Munkatársak:
Szakmai konzulens: Dr. Klem Dénes
Báb-, díszlet-és jelmeztervező: Szőts Orsolya
Asszisztens, ügyelő: Soó Gyöngyvér
Ajánlatunk
Bartók Béla két nagyhatású színpadi műve a férfi és nő közötti kapcsolatok dinamikáját, személyiségük mélyebb rétegeit vizsgálja olyan alkotók színre vitelében, akik mindketten a hagyomány és az újítás ötvözésével tárják fel a darabokban rejlő lehetőségeket a 21. század közönségének.
Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Magyar legendára emlékezik a balettvilág 2014-ben hirtelen hunyt el Nagy Iván nemzetközi hírű balettművész, többszörös balettigazgató, aki visszavonulását követően állt újra hazája szolgálatába, és a Magyar Állami Operaház művészeti főtanácsadójaként dolgozott velünk.
Ajánló
Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal
Tóth Péter – Mechler Anna A Szépség és a Szörnyeteg
Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA Mese-dal-játék két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



