Program


A Zene Mindenkié - koncert az IBIDEN Hungary szervezésében- Jótékonysági kóruskoncert és összkari én

A Zene Mindenkié - koncert az IBIDEN Hungary szervezésében- Jótékonysági kóruskoncert és összkari én

A Zene Mindenkié - koncert az IBIDEN Hungary szervezésében.
Jótékonysági kóruskoncert és összkari éneklés.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2011. december 9. péntek, 19:30

Közreműködik: Unicum Laude énekegyüttes, Aurin Leánykar (karigazgató: Durányik László), Debreceni Kodály Kórus (karigazgató: Pad Zoltán), Debreceni Szimfonikus Zenekar.

„A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik.” (Kodály Zoltán)

Az Ibiden Hungary Kft. 2004 júniusában alakult, mint a japán IBIDEN vállalatcsoport második európai gyára. Termékük, a dízel gépjárművek motorjába beépíthető DPF kiszűri a motor által kibocsátott, környezetre káros szemcsék több mint 99%-át, nagymértékben hozzájárulva ezzel környezetünk védelméhez, jelentősen csökkentve a levegőszennyezést.
A tiszta környezet megteremtése mellett a cég társadalmi felelősségvállalás-tevékenységében kiemelten kezeli a Japánban méltán elismert Kodály-módszer és a kóruséneklés ápolását. Néhány évvel ezelőtt megalakult a cég házi kórusa, amely havonta egy alkalommal ad koncertet a dolgozóknak. A kórusban majd minden osztály képviselteti magát az operátortól kezdve az irodai asszisztensen keresztül a termelési igazgatóig. A próbákon mindenki egyenlő, ahová a kóruséneklés szeretete, a közösségi éneklés élménye miatt járnak a munkatársak.

A mostani jótékonysági koncertnek több apropója is van. Szeretnék ezzel is felhívni a figyelmet arra, hogy a méltán világhírű Kodály-módszer és ének-zene oktatás perifériára szorult, s a kóruséneklésnek már csak egy-egy komolyabb bástyája maradt, holott – ahogyan Kodály is mondta – „legyen a zene mindenkié”. A koncert záróakkordjaként a szervezők meghívják a vállalkozó kedvű közönséget egy nagy összkari éneklésre, melynek során egy a capella-mű eléneklése mellett lehetőség nyílik egy világhírű Händel-oratórium egy kórustételének zenekari kísérettel történő megszólaltatására is. A szervezők bíznak benne, hogy ezzel is közelebb hozzák egymáshoz az embereket a muzsikálás talán legvarázslatosabb hangszerének segítségével, az emberi hanggal, melyhez a 99%-ban tiszta levegőt az Ibiden Hungary, a helyszínt pedig a Művészetek Palotája biztosítja.

Az összkari művek kottája hangzó anyag kíséretében letölthető a www.ibiden.hu oldalról, ezzel is elősegítve azt, hogy minél többen kapcsolódjanak be a közös éneklésbe. A vállalkozó kedvűek így már felkészülten jöhetnek a koncertre. A koncert előtt egy órával közös összkari próbán lehet bemelegíteni a hangszálakat.

Ajánlatunk


Bartók Béla két nagyhatású színpadi műve a férfi és nő közötti kapcsolatok dinamikáját, személyiségük mélyebb rétegeit vizsgálja olyan alkotók színre vitelében, akik mindketten a hagyomány és az újítás ötvözésével tárják fel a darabokban rejlő lehetőségeket a 21. század közönségének.

A legjelentősebb nemzetközi szaklapok és versenyek által számtalan alkalommal az év énekesnőjének nevezett Diana Damraut Franco Zeffirelli 1983-as Traviata-filmfeldolgozása inspirálta, hogy operai pályára lépjen.

„Hunyadi Jánosból világot jelentő harangzúgás lett, Hunyadi Mátyásból az igazság mesés, reneszánsz szobra – Hunyadi Lászlóból "csak" opera.

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Giuseppe Verdi REQUIEM Szcenírozott oratórium latin nyelven, magyar, angol és latin felirattal

Wolfgang Amadeus Mozart A varázsfuvola Nyelv: magyar, német Felirat: magyar, angol, német

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!