A Kodály Filharmónia koncertje a Tavaszi Fesztiválon
2012. Április 5. 19.30 Bartók terem
A Kodály Filharmónia koncertje a Tavaszi Fesztiválon
Műsoron:
J. Brahms: Párkák éneke Op. 89
L. van Beethoven: IX. szimfónia Op. 125
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2012. április 5. csütörtök, 19:30
Fodor Beatrix, Ócsai Annamária, Nyári Zoltán, Palerdi András - ének
Kodály Filharmonikusok Debrecen, Kodály Kórus Debrecen (karigazgató: Pad Zoltán)
Brahms egész életművét végigkísérik a komor, filozofikus kórusművek, melyek isten és ember, élet és halál kérdéseit feszegetik. Ezek közé tartozik az 1882-ből való, ritkán megszólaló Goethe-megzenésítés, A párkák éneke. Nem igazán látványos, könnyen befogadható oratorikus alkotás, mivel tartalma elvontan filozofikus. Az elmélyült hallgató számára azonban bizonyára feltárulnak rejtett szépségei.
Minden alkalommal nagy eseménynek számít Beethoven IX. szimfóniájának előadása. Ezúttal a legtekintélyesebb magyar előadóművész, Kocsis Zoltán zenei irányítása garantálja az emblematikus, összefoglaló darab méltó megszólaltatását. Beethoven és Schiller művészetének szellemi és érzelmi kisugárzása bizonyára katartikus élményhez juttatja majd a közönséget.
Kövesse a Kodály Filharmónia eseményeit a Facebookon is! Minden 30. lájkoló üdülési kupont nyer Hévízre, a négycsillagos Hotel Európa-fit szállodába.
www.facebook.com/kodalyfilharmonia
Ajánlatunk
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Bartók Béla két nagyhatású színpadi műve a férfi és nő közötti kapcsolatok dinamikáját, személyiségük mélyebb rétegeit vizsgálja olyan alkotók színre vitelében, akik mindketten a hagyomány és az újítás ötvözésével tárják fel a darabokban rejlő lehetőségeket a 21. század közönségének.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Ajánló
Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
