A hőstenor
A clevelandi operaházba világhírű olasz tenor érkezik Otello szerepére. Az igazgató és titkára lélekben már az esti bankettre készülnek, ahol kiválóan lehet pezsgőzni és flörtölni, amikor beüt a krach. A nagy Tito Merelli helyére be kell ugrani, és a lámpalázas Max az egyetlen elérhető tenorista..
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 17. péntek, 19:00
Ken Ludwig: A hőstenor
bohózat két részben
Fordította: Hamvai Kornél
A clevelandi operaházba világhírű olasz tenor érkezik Otello szerepére.
Lázban ég miatta a város, zsibong körülötte a színház. Az igazgató és titkára, Max, joggal büszkék: a művész úr sztárallűrjeit bravúrosan kezelték, a magas rangú vendégek előtt fényes siker ígérkezik. Lélekben már az esti bankettre készülnek, ahol kiválóan lehet pezsgőzni és flörtölni, amikor beüt a krach. A nagy Tito Merelli helyére be kell ugrani, és az utolsó pillanatban a lámpalázas Max az egyetlen elérhető tenorista...Két Otello, két szoba, hét ajtó.
Ken Ludwig bohózata a londoni West End és a Broadway szenzációs sikere volt, megkapta a legjobb vígjátéknak járó Olivier- és a legjobb darabnak járó Tony-díjat.
Szereposztás:
Max, Saunders titkára.............. JÁRAI MÁTÉ
Maggie, Saunders lánya.......... DUNAI CSENGE
Saunders, színigazgató........... MASZLAY ISTVÁN
Tito Merelli, világhírű tenor....... BRÓDY NORBERT
Maria, a felesége..................... MÓZES ANITA
Bellboy, sofőr........................... FEJSZÉS ATTILA
Diana, szoprán........................ SZINA KINGA
Julia Leverett, elnökjelölt......... MÉZES VIOLETTA
Díszlettervező: BÁTONYI GYÖRGY
Jelmeztervező: GYŐRI GABI
Súgó: PUSZTAI LILLA
Ügyelő: ILLÉS OTTILIA
Zenei munkatárs: KERTES ANNA
Rendezőasszisztens: HEGEDŰS ILDIKÓ
Rendező: TASNÁDI CSABA
Köszönjük Forró Attila és Luigi Iannone segítségét.
A színdarab Magyarországon a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre.
Ajánlatunk
Játékos hangszerismertető sorozat – 4 éves kortól 10 éves korig ajánlott
Gioachino Rossini – Wolfgang Amadeus Mozart – Darius Milhaud A SEVILLAI BORBÉLY / FIGARO HÁZASSÁGA / A BŰNÖS ANYA Opera-mix két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal
Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel tudnák meghallgatni kedvenc slágerdarabjukat. És léteznek olyan művek, amelyek bár nagyon népszerűek, minden évadban mégsem tudjuk adni azokat a produkciók torlódása, a program kötelező változatossága miatt.
Ajánló
Wolfgang Amadeus Mozart Così fan tutte
Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!















